Jaką drogę w życiu wybrać? Przecież nieustannie gdzieś chodzimy, podróżujemy, spotykamy różnych ludzi, nabieramy doświadczenia, uczymy się. Jak w grze przechodzimy z jednego etapu na drugi. Zaczynaliśmy wszyscy z tego samego poziomu, mieliśmy te same możliwości. W pewnym momencie przyszedł czas kiedy sami mogliśmy podejmować decyzje za siebie i tutaj każdy wybrał swoją własną drogę i dlatego teraz moje życie różni się od Twojego, a Twoje od życia kogoś innego.

Najważniejsze jest to co tu i teraz.

Tak bardzo martwimy się o naszą przyszłość, o to co będzie jutro, że zapominamy żyć tym co jest teraz. Tracimy poczucie świadomości, że te moje dzisiejsze wybory będą miały decydujący wpływ na to jak będzie wyglądała ta moja przyszłość o którą się tak martwię. Za dużo myślimy, a za mało robimy. Za dużo czasu tracimy na zastanawianie się, analizowanie, wątpliwości zamiast zacząć działać. Jedyną osobą odpowiedzialną za wybrany kierunek, która może wszystko w każdym momencie zmienić jesteś Ty sam. Bardziej skupiaj się na tym co dzieje się dzisiaj i ciężko pracuj a nie będziesz musiał martwić się o to co będzie potem.

Przepis na sukces?

Nie ma jednej drogi do sukcesu i nie ma dwóch takich samych dróg. To, że komuś się udało, nie oznacza, że w twoim przypadku będzie tak samo jeżeli będziesz podążał w jego ślady. Jesteśmy różni, mamy inne osobowości, podejmujemy różne decyzje, które to właśnie mają wpływ na to jak szybko osiągniemy wyznaczony przez siebie cel.

Jaką drogę w życiu wybrać

Droga łatwa.

To jaką drogę wybierzesz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Dobrze wiesz, że nie musisz iść ciągle jedną i tą samą. Oczywiste jest to, że łatwiej nam się idzie drogą, w której znamy każdy zakręt i nic nie jest w stanie nas zaskoczyć. Idziemy stabilnie po znanym gruncie.  Ci, co wybierają tą drogę, która jest łatwa i niewymagająca, często się gubią. Są tacy sami, codziennie robią to samo, są w tym samym punkcie i się nie rozwijają. Zaczynają szybko, biegną przed siebie aby jak najszybciej osiągnąć sukces i tym samym zbliżyć się do zamierzonego celu. Kiedy napotykają na swojej drodze jakieś przeszkody, szybko się poddają, bo jednak droga okazała się nie taka jaką sobie wyobrażali. Jeżeli cel do którego zmierzają wymaga od nich takiego wysiłku to to już jest ponad ich siły.

Droga właściwa.

Są jeszcze tacy, którzy wybierają drogę właściwą. To znaczy, że są w pełni przygotowani na wszystko co spotka ich na drodze. Nie myślą o tym jak daleko jeszcze znajduje się cel. Patrzą na to co w danej chwili znajduje się wokół nich, czego mogą się nauczyć, jakich ludzi spotkać, czego doświadczyć. Stawiają małe kroki, jeden za drugim, aby żadnego z etapów za wcześnie, albo za późno nie przekroczyć. Wszystko jest istotne w budowaniu swojego sukcesu. Nie można przeskoczyć wyżej, jeżeli fundamenty nie są stabilnie postawione. To na co pracujemy dłuższy czas, bardziej potem zostaje przez nas doceniane. Wiemy jak wiele pracy, wysiłku i serca w to włożyliśmy. Droga właściwa to pewnego rodzaju test dla nas samych, weryfikuje nas pod względem wytrzymałości i wytrwałości. Nie wszystko zawsze będzie po naszej myśli i nie wszystko zawsze uda się na pierwszym razem. Najważniejsze, to to aby ze wszystkiego wyciągać wnioski, analizować i próbować dalej. Nawet kiedy niejednokrotnie usłyszysz słowo „Nie” nie odpuszczaj. Kiedy na drodze pojawiają się jakieś przeszkody słabi rezygnują z osiągnięcia celu, a wytrwali podnoszą ją i idą dalej. Na początku możesz czuć gniew, ale pokonując ją stajesz się silniejszy i zdolny do wykonania innych rzeczy, których sobie nawet nie wyobrażasz.

Jaki jest czas?

Często kiedy stawiamy sobie cel przed sobą, który chcemy osiągnąć pierwszą rzeczą o której myślimy jest czas. Jak długo mi to zajmie aby być w tym punkcie, w którym chcę się znaleźć. Nie prawdziwe jest myślenie, że im szybciej tym lepiej. Czas to indywidualna sprawa każdego z nas i to jak szybko osiągniemy jakiś sukces jest zależne tylko i wyłącznie od nas, to my decydujemy o tym jak go zagospodarujemy. Czasami rezygnujesz z czegoś tłumacząc się, że „przecież i tak już jest za późno” dlatego tego nie zrobisz. Natomiast powiem Ci, że czas jest zawsze jeżeli tylko chcesz coś osiągnąć, podjąć jakieś działania, ale zacznij to robić już teraz, nie odkładaj tego na jutro, albo pojutrze. Masz pomysł na realizację siebie – zrób to dzisiaj, bo jutro w swoje ręce może wziąć to inna osoba. Nie bój się zamknąć za sobą jednych drzwi, bo kiedy puścisz za klamkę i podniesiesz głowę zobaczysz jak wiele jeszcze masz ich do otworzenia. Patrz przed siebie nie na zegarek i działaj.

Wybierz swoją drogę świadomie

Pewność siebie.

Jeżeli na swojej drodze ciągle będziesz patrzał w dół i będziesz szukał wsparcia tylko u innych osób a nie znajdziesz tej siły w sobie, to sobie nie poradzisz. Miej pokorę, ale zawsze mierz wysoko. Musisz mieć wiarę w siebie, że niezależnie w jakiej sytuacji się znajdziesz, to zawsze sobie poradzisz. Znaj swoją wartość i nie pozwól, aby ktokolwiek podcinał Ci skrzydła. Otaczaj się ludźmi, którzy będą dla Ciebie motywacją i siłą, kiedy Ci jej będzie brakować.

Wykorzystuj wszystkie szanse.

Plan działania jest bardzo ważny, a nawet i najważniejszy, ale nie można się go też tak kurczowo trzymać. Wyjdź czasem poza postawione sobie bariery. Na każdym etapie zdobywasz wiedzę, doświadczenie, które możesz wykorzystać w późniejszym czasie. Wykorzystuj wszystkie szanse i otwieraj wszystkie nieznane dotąd Ci drzwi.

A jaką drogą idziesz TY? Pamiętaj, że zawsze na pierwszym skrzyżowaniu możesz zawrócić i wybrać tę właściwą.

Zobacz też: Jak się podnieść i zacząć wszystko od nowa

Odwiedź mnie na facebooku 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *