Jak stać się osobą szczęśliwą? Zadałeś sobie kiedykolwiek to pytanie? W życiu każdego z nas na pewno przyszedł kiedyś taki moment, kiedy zaczęliśmy się zastanawiać co sprawia, że jestem szczęśliwy. Czasami przez długi czas zastanawiamy się co musimy zrobić, aby być naprawdę szczęśliwym. Gdzie dojść, co muszę osiągnąć, aby osoby stojące obok wskazały na mnie palcem mówiąc „Patrz to jest szczęśliwa osoba”.

Często w miejsce szczęścia stawiamy sobie bardzo wysokie cele do zdobycia, albo wartościowe rzeczy materialne, stawiając przy tym jednoznaczną tezę, że można być szczęśliwym tylko wtedy, jeżeli osiąga się wysokie sukcesy. Nic bardziej mylnego.

Szczęście to tylko kwestia wyboru

Czasami tak ślepo biegniemy za szukaniem szczęścia nie zwracając uwagi, że mamy je wokół siebie tu i teraz. Szczęście jest wtedy, kiedy patrzysz wstecz na swoją przeszłość, na swoje wszystkie wybory, osiągnięcia i się uśmiechasz. Jesteś z tego dumny i czujesz wdzięczność. I to tyle, nie ma gotowej recepty na to aby być szczęśliwym. To ty sam musisz wiedzieć czego naprawdę chcesz, co sprawia, że się szczerze uśmiechasz i czujesz spokój w sercu. Ciesz się każdą chwilą swojego życia, celebruj ją i kolekcjonuj najpiękniejsze wydarzenia i emocje swojego życia.

Doceń i zatrzymaj się na chwilę

Prawdziwego szczęścia możesz doświadczyć w momencie, kiedy pokochasz to wszystko co już masz. Wielu ludzi myśli, że szczęście polega na posiadaniu wszystkiego teraz, tutaj i natychmiast. Nie można mieć wszystkiego na raz. Żyjemy bardzo szybko, mamy bardzo dużo obowiązków i czasami naprawdę brakuje Ci chwili. Zatrzymaj się na chwilę i wyrwij się z tej rutyny. Skup się na tych najdrobniejszych momentach, które składają się na cały Twój dzień.

Jak stać się osobą szczęśliwą

Zapomnij o niepowodzeniach

Czasami w szczęściu przeszkadzają nam wydarzenia, które miały miejsca w przeszłości. Tutaj powinieneś się zastanowić, czy zamartwianie się tym dobrze na Ciebie wpływa? Nikt z nas w życiu nie postąpił tylko dobrze, nie ma osoby, która by nie zrobiła czegoś złego, nie podjęła złej decyzji, nie poniosła porażki. Wszystkie niepowodzenia traktuj jako lekcje i wyciągaj z nich wnioski. To buduje Twoją osobowość i ma wpływ na to jaki jesteś teraz. Nie powinno jednak przysłonić nam to tego co dzieje się teraz, w naszym obecnym życiu. Nie masz już na to wpływu, ale masz wpływ na to co się dopiero wydarzy.

Gorsze chwile

W życiu zachowana jest równowaga. Raz jesteś na górze, wszystko idzie według Twoich myśli, według stworzonego planu, realizujesz wszystko krok po kroku i czujesz się usatysfakcjonowany swoimi wyborami. W tym momencie, zapytany czy jesteś szczęśliwy, zapewne odpowiesz tak. Dlaczego miałbyś nie czuć się dobrze, kiedy wszystko w Twoim życiu jest na odpowiednim miejscu. A co się dzieje w momencie, kiedy jedna z Twoich sfer życia zostaje zaburzona? Kiedy coś się nie powiodło, plan się nie powiódł? Nie czujesz już szczęścia, bo coś co do tej pory idealnie ze sobą współpracowało nagle przestało. Nie możesz w tym momencie myśleć negatywnie, bo to jest tylko element składający się na Twoje szczęście i mimo, że teraz nieco szwankuje masz w sobie tyle siły, że jesteś w stanie naprawić to co się zepsuło. Niech jedna rzecz nie decyduje o Twoim szczęściu.

Buduj dobre relacje z ludźmi

Nie można być szczęśliwym w pojedynkę. Szczęście jest niesamowitą wartością, kiedy możesz się nią dzielić z drugim człowiekiem. Szczęście jest jedną z takich rzeczy, że jeżeli się nim z kimś dzielisz to potem się ono mnoży. Czasami wystarczy jeden uśmiech w kierunku drugiej osoby, który sprawi jej przyjemność. Zawsze bądź uczciwy wobec innych i postępuj zgodnie ze swoim sumieniem. Tylko to może zapewnić Ci spokój i oszczędzić niepotrzebnych złych myśli. Bądź otwarty na innych ludzi. Bądź pozytywny i zarażaj tą energią innych. Naucz się tego, a Twoje życie stanie się o wiele lepsze!

Jak stać się osobą szczęśliwą

Praca a rodzina i pasja

Dobra praca, stanowisko w pracy, osiąganie sukcesów zawodowych, relacje z współpracownikami, to są bardzo ważne elementy składające się na nasze szczęście. Spełniając się zawodowo, możemy się realizować. Warto jednak pamiętać, żeby praca i wyścig w tej sferze życia nie przysłonił nam życia rodzinnego. Dobre relacje w domu, w rodzinie, wśród bliskich i przyjaciół są niezwykle ważne w budowaniu ważnych wartości dających człowiekowi szczęście. Nie zapominaj o swoich pasjach i zainteresowaniach. Odnajdź coś w czym odnajdujesz radość, coś co cię interesuje i ciekawi. Każdy z nas powinien znaleźć sobie jakieś zajęcia, dzięki którym będzie mógł wyłączyć się i oddać chwili. Nigdy nie przestawaj się rozwijać. Tylko podnosząc sobie poprzeczkę coraz to wyżej możesz stawać się coraz to lepszą wersją samego siebie. Zbieraj małe osiągnięcia, małe sukcesy a w przyszłości one zaowocują. Nie przestawaj się rozwijać. Nic nie dzieje się od razu. 

Tak wiele elementów składa się na szczęście. Doceniając te najmniejsze drobiazgi pewnego dnia obudzisz się i dojdziesz do wniosku, że jesteś szczęśliwy, bo nawet kiedy po drodze pojawiają się jakieś problemy to jesteś w stanie je wyeliminować i nie są w stanie zaburzyć Twojego harmonijnego życia. Jesteś silny i wiesz co jest dla Ciebie dobre a co nie. To jest Twoje życie i Twoje szczęście, już wiesz, że możesz je po prostu wybrać.

Zobacz też: Pewności siebie możesz się nauczyć 

Odwiedź mnie na facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *